Eind 2021 heeft het bestuur van de parochie HH. Twaalf Apostelen, waar de geloofsgemeenschap Joppe toe behoort, besloten dat een groot aantal kerken in deze parochie de komende jaren de deuren moet sluiten. Ook de kerk in Joppe wordt aan de eredienst onttrokken: vanaf 1 januari 2025 zijn er geen weekendvieringen meer. De geloofsgemeenschap Joppe onderzoekt welke mogelijkheden er zijn om in Joppe als lokale geloofsgemeenschap verder te gaan en wat er gaat gebeuren met de kerk, pastorie en begraafplaats.
In het voorjaar van 2022 organiseerden Locatieraad en Pastoraatsgroep Joppe een eerste bijeenkomst over de voorgenomen sluiting van de Joppekerk. Daarna heeft een groep initiatiefnemers veel werk verzet om te komen tot een degelijk toekomstplan voor de kerk in Joppe, met een nieuwe invulling die ook voor de lokale gemeenschap meerwaarde op kan leveren. Het plan is inmiddels op hoofdlijnen besproken met het parochiebestuur.
Locatieraad en Pastoraatsgroep Joppe nodigen leden van de geloofsgemeenschap uit voor een vervolgbijeenkomst op 1 december. Er is tijdens de bijeenkomst ruime gelegenheid om vragen te stellen en mee te denken. Ook het Parochiebestuur is vertegenwoordigd.
De bijeenkomst begint om 20.15 uur. De kerk is vanaf 20.00 uur open.
Rooms Katholieke kerk Onze Lieve Vrouw Tenhemelopneming
Joppelaan 71 A, 7215 AD Joppe
Website