Het GKK-Café is deze keer op een afwijkende plaats en tijd, namelijk donderdag 12 mei in de protestantse kerk in Gorssel, dus niet op de vaste eerste dinsdag van de maand in De Hoek. Daar is voor gekozen vanwege het onderwerp van deze bijeenkomst.
Orgelbouwer en -restaurateur Hans van RossumRecent is het orgel in de protestantse kerk van Gorssel gerenoveerd door orgelbouwer en restaurateur Hans van Rossum. Hans gaat vertellen over 'ons' Naber-orgel, over de historie, de klanken en het gedane onderhoud. Bezoekers zullen kennismaken met een bijzondere vorm van kunst, waarin muzikaliteit, historische kennis en technisch vakmanschap samen komt. De vaste organist van de kerk Bert van Kooten neemt plaats achter het orgel.
In 1966 kwam Hans van Rossum (1949) als leerling-orgelmaker in dienst bij de firma Blank, waar hij een volledige opleiding tot orgelmaker doorliep. Vanaf 1976 was hij daarnaast zelfstandig werkzaam als clavecimbelbouwer. In 1990 vestigde hij zich als zelfstandig orgel- en clavecimbelbouwer in Wijk en Aalburg. In heel Europa heeft hij orgels gebouwd en gerestaureerd.
Ook niet-leden zijn welkom op dit GKK-Café. Er wordt een kleine bijdrage gevraagd om de gasten te fêteren. Dit kan contant of met de QR-code. Na afloop van de bijeenkomst kunt u, voor wie dat wil en voor eigen rekening, zoals gewoonlijk eten aan een lange tafel in eetcafé De Hoek, Joppelaan 5 in Gorssel. Een mooie gelegenheid om na te praten. Daarvoor kunt u zich tijdens de bijeenkomst opgeven.