In het Gemeentenieuws in de Berkelbode van 4 november 2020 staat bij de ‘Openbare bekendmakingen’ dat er een vergunning is aangevraagd voor het kappen van dertien beuken nabij de Hoofdstraat/Esdoornlaan (nr. 2020-185056, 23 oktober 2020) en het kappen van een Esdoorn nabij de Lindelaan/Esdoornlaan (nr. 2020-185066, 23 oktober 2020 ). Het terrein waar de bomen staan ligt aan de Hoofdstraat, tegenover Autoservice Brinks in Gorssel: de ‘driehoek’ die gevormd wordt door Hoofdstraat, Esdoornlaan en Lindelaan.
Droogte
Gorssel.nl vroeg opheldering bij de gemeente over de aanvraag voor de kap van in totaal veertien bomen. Het blijkt, dat Circulus-Berkel, die voor de gemeente het beheer over de buitenruimte voert, de kapvergunning heeft aangevraagd omdat de beuken te lijden zouden hebben van de droogte van de laatste jaren en ‘aan hun laatste beetje toe zijn’. De woordvoerder van de gemeente gaf aan dat er nog nader naar de kapaanvraag gekeken moet worden om te beoordelen of de aanvraag volledig en terecht is. Daar heeft de gemeente nog een aantal weken de tijd voor. Dat betekent dat er voor het eind van 2020 op de aanvraag beslist moet worden. Na een eventuele vergunningverlening kan nog gedurende zes weken bezwaar gemaakt worden. Die bezwaarperiode zou dus in januari 2021 vallen.
Ideeën
Er is dus geen sprake van bouwplannen en er zal bij vergunningverlening ongetwijfeld een herplantplicht komen. In ieder geval bestaat de kans dat het terrein er op termijn anders uit zal komen te zien. Als er bij omwonenden of Dorpsraad ideeën voor de inrichting van dat stukje Gorssel leven, lijkt het nu een goed moment om daarmee bij de gemeente aan te kloppen.
Redactie Gorssel.nl
6 november 2020
Uw reactie op nieuwsberichten is welkom, mits onder eigen naam en in vriendelijke bewoordingen.
Reacties zijn voor iedereen zichtbaar.
Voor inhoudelijke vragen kunt u beter rechtstreeks contact opnemen met de betrokkenen.
Spelregels
Wat bevreemdend is in het verhaal van de heer De Mari ? de omwonenden is niets gevraagd, er moet schijnbaar weer iets doorgedrukt worden. Een paar jaar geleden gebeurde hetzelfde in Gorssel Noord met een border die verdwijnen zou zonder overleg hierover met de omwonenden. Toen is alles teruggedraaid mijnheer De Mari. Ik zou me als Dorpsraad eerst eens in gaan zetten voor een oplossing om het verwaarloosde pand van Eye Vision een bestemming te geven. Dat geeft meer verstoring in de entree van Gorssel als het postzegeltje tegenover ons. Natuurlijk moet er wat gedaan worden aan dit stukje Gorssel, maar 13 bomen weghalen ? Circulus Berkel heeft al eerder getoond dat ze graag iets weghalen en het lijkt of ze puur en alleen van het
onderhoud af willen. Mijn mening: Overleg eerst met direct aanwonenden, dat geeft veel meer vertrouwen.
Graag reageer ik op het artikel over de voorgenomen bomenkap op locatie Hoofdstraat/Esdoornlaan.
Dit plan komt niet zomaar uit de lucht vallen, maar komt voort uit een constructief overleg tussen gemeente, Circulus-berkel, de Dorpsraad en de Ondernemersvereniging OVGBuitengewoon. Door laatstgenoemde is de verpauperde situatie in bedoeld parkje aangekaart. Die situatie in de entree van ons mooie dorp is onaantrekkelijk, onverzorgd en doet afbreuk aan het imago van het dorp. Gezien het grote aantal bezoekers van het dorp, maar ook voor direct aan- en omwonenden zou het naar het inzicht van het bestuur van OVG beter kunnen , maar ook moeten. Immers Gorssel moet aantrekkelijk zijn voor bewoners èn bezoekers. Daarom is eind 2019 aan de gemeente een verzoek cq voorstel verzonden om dit parkje op te knappen. De suggesties die daarbij gedaan zijn waren: dun het groen uit, verzorg dat meer, licht de bomen aan, maak wandelpaden en zet er enkele bankjes neer, overweeg of het mogelijk is daar loopvogels of zo te plaatsen binnen een afrastering.
Het idee erachter is dat het dan voor bijvoorbeeld bewoners van de Borkel aantrekkelijk is om heen te gaan met familie, voor omwonenden om met de kleinkinderen beestjes te kijken en voor dorpsbezoekers om daar een lunchbroodje op te eten. Kortom een mooiere uitstraling en een functionele bestemming.
Door de gemeente en Circulus-Berkel is dit positief opgepakt. Er is een schouw geweest met boomdeskundigen, een vertegenwoordiger van de gemeente en ondergetekende. Voorts is er ter zake overleg met de vertegenwoordiger van de Dorpsraad om te bezien of en in hoeverre dit parkje kan worden opgenomen in het project Gorssel Bloeit.
Kortom, er zijn ideeën en er is een positieve grondhouding om het parkje te upgraden. Leuk voor Gorssel!
Circulus-Berkel cq. de gemeente Lochem is alleen maar uit op eigen gewin.
Ik woon in Epse en tegenover mijn huis zouden 4 bomen aan de Oude Larense weg gekapt worden.
Er is toen door een bewoner een onafhankelijke specialist bijgehaald, die vaststelde dat de bomen
in goede staat waren en dat kappen absoluut niet nodig was.
Uiteraard zijn toen de groene opschriften op de bomen verdwenen en staan ze er nog.
Ook de heraanplant door Circulus-Berkel gepleegd is volledig wanordelijk.