De Gorsselse kunstenares Grada Buren exposeert tot en met 21 februari 2026 in de Bibliotheek Centrum in Deventer. Grada maakt vrij werk in haar atelier in Gorssel.
‘Heimwee’
De expositie in de Deventer bibliotheek is getiteld ‘Heimwee'. De opening van de expositie op 6 december 2025 werd opgeluisterd met muziek van Grada’s dochter Anna Spark.
Expositie Grada Buren in de Bibliotheek Centrum in Deventer (foto Grada Buren)
'Heimwee’ is een expositie over een visuele reis terug in de tijd naar Grada’s jeugd. Het uitgestrekte van het landschap waarin ze is opgegroeid, karakteristieke boerderijen en gebeurtenissen in een kleine dorpsgemeenschap worden herbeleefd.
De werken zijn ontstaan naar aanleiding van een gevonden fotoarchief, waar Grada veel in herkende. Tijdens en na haar studie aan de ArtEZ in Arnhem bleven deze foto’s een inspiratiebron. Inmiddels bestrijken de schilderijen een periode van vijftien jaar. De werken verbeelden mensen, het landschap, de huizen en soms wordt het beeld abstract. Door het kleurgebruik en de manier van schilderen zit er zowel een gevoel van nostalgie als heimwee in. De expositie is vrij te bezoeken.
Bibliotheek Centrum Deventer
Stromarkt 18, 4711 PK Deventer
Website
Gorssel, 11 december 2025
Uw reactie is welkom, mits onder eigen naam en in vriendelijke bewoordingen.
Reacties zijn voor iedereen zichtbaar.
Spelregels