Laatste nieuws

Expositie keramiek, edelsmeedwerk en foto’s in het Tramstation

Verhey H keramiekHanneke Verhey, keramiekIn het Tramstation in Gorssel is van 22 september tot en met 18 oktober 2016 een expositie te zien van het werk van van drie Zutphense kunstenaars.
Bij deze tentoonstelling ligt de nadruk, naast de getoonde foto’s, op de toepassing van porseleinklei.
Tijdens de Open dag in het Tramstation op zaterdag 1 oktober zullen de exposanten in het Tramstation aanwezig zijn om tekst en uitleg te geven.

Hanneke Verhey (keramiek)
Dit fijne van oorsprong witte materiaal is geschikt voor een diversiteit aan verwerkings-technieken.
Hanneke gebruikt graag de komvorm. Deze vorm intrigeert en stimuleert haar om te blijven experimenteren met decoreren. Er volgt een proces van zoeken naar de juiste dynamiek van lijnen. Natuurlijke vormen zijn hierbij het uitgangspunt. Deze bieden met hun vloeiende vormen onbeperkte mogelijkheden voor een beweeglijk lijnenspel.
De kom wordt gemaakt op de draaischijf. Hanneke gebruikt porseleinklei zonder toevoeging van kleur of glazuur. Met een scalpeermesje snijdt ze reliëfs in de ongebakken klei. De witheid en transparantie ontstaan na het stoken op hoge temperatuur.

Marijke van de Meent (edelsmid)
“Ooit vond ik een mezennestje”. Kralen maken die de zachte sensuele vorm van het ei en de textuur van de schaal weergeven, is iets waar Marijke al jaren mee bezig is en … het kan altijd nog beter.
Meent M. van de edelsmidMarijke van de Meent, edelsmidDe kralen worden in een mal gegoten met vloeibare porseleinklei (gietporselein). Door het gebruik van verschillende soorten gietporselein ontstaan nuances in tint. Kleuren worden verkregen door toevoeging van pigmenten.
Net zo belangrijk als de kralen is de sluiting, die een gelijkwaardig onderdeel uitmaakt van de ketting. Marijke maakt de sluiting van een passend materiaal, soms van ivoor, hout of zilver.

Hanneke Verhey en Marijke van de Meent studeerden beiden aan de Amsterdamse Gerrit Rietveld Academie. Ze ontmoetten elkaar in hun woonplaats Zutphen en zijn vriendinnen en collega’s. Zij delen regelmatig een vitrine als exposanten bij tentoonstellingen.

GertJan van de Meent (foto’s)
Meent GJ. van de fotograafGertjan van de Meent, fotograafDe voor deze gelegenheid geselecteerde foto’s van GertJan van de Meent sluiten daar goed op aan. Kenmerkend voor zijn werk is het ingetogen kleurgebruik en de krachtige zwart-wit fotografie. Hij is autodidact, actief als vrijetijdsfotograaf en lid van “Fotografen-collectief De Zutphense.”

Openingstijden
Het Tramstation is tijdens de Open dag op zaterdag 1 oktober geopend van 11.00 tot 15.00 uur en verder iedere dinsdag van 14.00 tot 16.00 uur en iedere donderdag van 10.00 tot 12.00 uur.
Exposities zijn van buitenaf permanent te zien.
Adres: Het Tramstation, Van der Capellenlaan 4, 7213 AG Gorssel.


Gorssel, 18 september 2016
 

Deel deze pagina

Reageer

Uw reactie op nieuwsberichten is welkom, mits onder eigen naam en in vriendelijke bewoordingen.
Reacties zijn voor iedereen zichtbaar.
Voor inhoudelijke vragen kunt u beter rechtstreeks contact opnemen met de betrokkenen.
Spelregels

Als antwoord op Some User