Met ingang van 31 maart 2025 is F.Th.J.M. (Frans) Backhuijs waarnemend burgemeester van de gemeente Lochem. Hij is vandaag benoemd door de Gelderse commissaris van de Koning, Henri Lenferink.
Burgemeester Sebastiaan van ’t Erve maakte in september 2024 bekend geen derde termijn als burgemeester te ambiëren en kondigde onlangs aan per 31 maart 2025 zijn functie neer te leggen. In overleg met de vertrouwenscommissie uit de gemeenteraad van Lochem heeft commissaris van de Koning Lenferink besloten om Frans Backhuijs met ingang van 31 maart 2025 te benoemen tot waarnemend burgemeester.
Waarnemend burgemeester
Frans Backhuijs (64 jaar) was tot voor kort waarnemend burgemeester van de gemeente Oosterhout en was dat daarvoor in drie andere gemeenten. Zo nam hij in 2023 – 2024 het ambt waar in de gemeente Leusden en was hij burgemeester in de gemeenten Nieuwegein (2011 – 2023) en Oldenzaal (2004 – 2011). Daarvoor was hij raadslid en wethouder in Eindhoven.
Verbeteren politiek-bestuurlijke verhoudingen
Frans Backhuijs zal zich gedurende zijn waarneming onder meer richten op het verbeteren van de politiek-bestuurlijke verhoudingen in de gemeente Lochem, zoals verwoord in het rapport ‘Verantwoordelijk Lochem’ van Dick de Cloe.
De waarneming duurt tot de installatie van de nieuwe kroonbenoemde burgemeester. Die installatie is voorzien in het voorjaar van 2027.
Gorssel, 14 maart 2025
Uw reactie is welkom, mits onder eigen naam en in vriendelijke bewoordingen.
Reacties zijn voor iedereen zichtbaar.
Spelregels