Eindelijk is de kogel door de kerk: B&W van de gemeente Lochem kiest voor samenvoeging van accommodaties en voorzieningen in Gorssel op de locatie van de Vullerschool. Het college vraagt de gemeenteraad daarvoor een voorbereidingskrediet beschikbaar te stellen van € 1.900.000.
ClusteringLocatie Vullerschool gekozen voor clustering accommodatiesAl geruime tijd onderzocht de Werkgroep Gorsselse Accommodaties (GA!) - in 2021 opgevolgd door een stuurgroep - samen met de gemeente de haalbaarheid van verschillende scenario’s. Doel was clustering van accommodaties, voorzieningen en onderwijs op de locatie van sport- en cultureel centrum ’t Trefpunt enerzijds, of de plek van de Vullerschool in Gorssel anderzijds. De locatie Vullerschool had de voorkeur van de werkgroep GA! en ook de Dorpsraad koos voor de plek van de school. Nu kiest het college dus ook voor clustering op de locatie van de Vullerschool. Welke ontwikkelingen er voorzien zijn voor de locatie van ’t Trefpunt is nog onduidelijk.
Te groot bouwvolume
In het najaar van 2022 waren er informatieavonden voor omwonenden van de Vullerschool en van ’t Trefpunt. Een afsluitende bijeenkomst vond plaats op 5 oktober 2022. Daar werden verkenningen van het ruimtebeslag voor beide locaties gepresenteerd. Veel aanwezigen vroegen zich destijds af of het bouwvolume bij de keuze voor de schoollocatie niet te groot zou worden. Bij de keuze voor de locatie van ’t Trefpunt was er vrees voor de verkeersveiligheid. Veel aanwezigen deden destijds de suggestie om sporthal en school op hun huidige locaties te behouden en dat op beide plekken te combineren met woningbouw.
Bouwlagen
Het college stelt dat het door te bouwen in meerdere bouwlagen en ondergronds parkeren mogelijk is om het totale programma, inclusief buitenruimte, op de bestaande locatie van de Vullerschool in te passen. Door ondergronds parkeren zou de Roskamweide zijn functie kunnen behouden. Uitzondering is het kort bovengronds parkeren voor ouders (kiss & ride). Daarvoor is een klein deel van de Roskamweide nodig, maar het is de bedoeling dat het grootste deel van de Roskamweide beschikbaar blijft voor activiteiten.
Voorzieningen Locatie Trefpunt: ontwikkeling nog onduidelijkHet is de bedoeling dat in het nieuwe complex op de locatie van de school de volgende voorzieningen worden samengevoegd: Stichting Sport en cultureel centrum ’t Trefpunt, de Vullerschool, kinderdagverblijf, peuterspeelzaal en buitenschoolse opvang Partou, de Bibliotheek Gorssel, Welzijn Lochem, Yunio consultatiebureau, ’t Baken en het gemeenteloket.
De bieb, Welzijn Lochem, Yunio, ’t Baken en het gemeenteloket zijn nu nog gevestigd in Den Oldenhof aan de Hoofdstraat in Gorssel.
Vervolg
De verwachting is dat de gemeenteraad het raadsvoorstel in het derde kwartaal van 2023 behandelt. Volgens het college is de geschatte totale doorlooptijd van nu tot aan de Europese aanbesteding ongeveer 1,5 jaar. Realisatie zou dan in 2026 kunnen beginnen.
Redactie Gorssel.nl
29 juni 2023
Uw reactie is welkom, mits onder eigen naam en in vriendelijke bewoordingen.
Reacties zijn voor iedereen zichtbaar.
Spelregels
Onbegrijpelijk!!!!
Gorssel.nl heeft sinds 13 november 2020 een alternatief plan van mij op haar site staan dat naast vermindering van milieubelasting het grote voordeel heeft dat er talrijke woningen voor alle doelgroepen in het dorp kunnen worden gebouwd. Een unieke gelegenheid voor starters, ouderen en alleenstaanden. Zoek in het nieuwsarchief van Gorssel.nl op 'Nieuwe variant voor toekomst accommodaties?' voor inzage in dat plan. Dat plan is al in 2019 naar de gemeente gezonden en alle raadsleden hebben het later met een toelichting gekregen, maar aan deze burgerparticipatie is nooit wezenlijke aandacht besteed. Laten we hopen dat de gemeenteraad zo verstandig is om het voorgestelde plan te parkeren en de geraamde voorbereidingskosten te laten besteden aan verder onderzoek van mijn meer duurzame en dorpsvriendelijker alternatief.