Laatste nieuws

Informatieavond: ‘Op weg naar gasloze huizen?’

LochemEnergie organiseert samen met de gemeente Lochem en Rabobank Noord- en Oost-Achterhoek een informatieavond over ‘’Gasloze huizen’. De avond wordt gehouden op 31 oktober in ’t Trefpunt in Gorssel.
Een eerdere informatieavond in Lochem werd goed bezocht. Er waren geen kant-en-klare antwoorden, maar een goede belichting van het thema door gastsprekers vanuit verschillende perspectieven. De bijeenkomst wordt nu in Gorssel herhaald.

Gasloze huizen?
LE Logo kleinHet onderwerp roept veel vragen op. Huizen zonder gasaansluiting, kan dat? Moet dat? Goed voor het milieu en de mensen in Groningen, maar wat gaat dat dankosten? Word ik straks verplicht? Zijn er alternatieven? 
Gasloos kleinDe gasaan­sluitingen in onze huizen waren vanaf 1963 een goedkope, gerust­stellende vanzelf­sprekendheid, maar dat is nu compleet veranderd. Aanpassingen hoeven echter niet direct heel ingrijpend te zijn. Besparen op gas door goed na te denken bij het gebruik van thermostaat­knoppen is bijvoorbeeld gratis. Isoleren van koude plekken in huisi s ook een goed idee. Als de cv-ketel vervangen moet worden, is dat een goed moment om na te denken over een warmtepomp of over alternatieven voor (aard)gas.

Programma
De informatieavond op 31 oktober 2018 begint om 19.30 uur met eeninloop. Om 20.00 uur begint een reeks van zes korte presentaties: een interview met een energiecoach, een presentatie door Green Home (regionaal energieloket), de strategie gasloos van het Gelders energie akkoord, een rekenvoorbeeld met het woningabonnement (‘uw verduurzaamde huis betalen uit uw energiebesparing’) en tot slot een presentatie van de Rabobank over mogelijkheden voor financiering van duurzaamheidsmaatregelen.

Daarna is er van 21.30-22.00 uur gelegenheid om nader in gesprek te gaan met de gastsprekers aan ‘praattafels’ met hapje en drankje. Adres: ’t Trefpunt, Molenweg 53-55, 7213 XD Gorssel.

Aanmelden
Als u wilt komen, graag even aanmelden met een mail naar  Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. met  vermelding van de namen van de personen die aanwezig zullen zijn.


Gorssel, 13 oktober 2018

Deel deze pagina

Reageer

Uw reactie op nieuwsberichten is welkom, mits onder eigen naam en in vriendelijke bewoordingen.
Reacties zijn voor iedereen zichtbaar.
Voor inhoudelijke vragen kunt u beter rechtstreeks contact opnemen met de betrokkenen.
Spelregels

Als antwoord op Some User