Laatste nieuws

Informatiebijeenkomst Gorssel-Noordoost druk bezocht

Op 16 juli 2025 organiseerde de gemeente Lochem een informatie­bijeenkomst over de woningbouw­plannen voor Gorssel-Noordoost. Ongeveer 150 inwoners kwamen op de bijeen­komst in de kerk in Gorssel af. Er werden drie verschillende stedenbouw­kundige modellen gepresenteerd. De aanwezigen konden ter plekke hun mening en voor­keuren geven, op basis waarvan later in 2025 een voorkeurs­scenario (ruimtelijke visie) kan worden gekozen.

Plangebied
Het plangebied ligt oostelijk van de Kozakken­weg en noordelijk van de Elfuurs­weg in Gorssel, beslaat circa 10 hectare, en moet uiteindelijk plaats bieden aan 220 tot 250 woningen. Tot 2030 zijn ongeveer vijftig woningen gepland. De gemeente is eigenaar van ruim een hectare en heeft op de rest van het gebied voorkeurs­recht gevestigd. De gemeente is met de betreffende grond­eigenaren in gesprek. Daarbij worden de mogelijkheden besproken van verwerving van de gronden door de gemeente en het alternatief: woning­ontwikkeling door de grondeigenaren in samenwerking met de gemeente.

GNO 1

Startnotitie
De planontwikkeling in het gebied begint met een zogenaamde Start­notitie. Die is op 14 juli 2025 door de gemeenteraad vastgesteld. De Start­notitie is onder meer een leidraad voor de gesprekken met om­wonenden en andere betrokkenen.
De verkeers­ontsluiting voor Gorssel-Noordoost is een belangrijk aandachts­punt. Omdat verkeer bij meer ontwikkelingen in Gorssel een grote rol speelt, is tijdens de raadsvergadering van 14 juli besloten dat er voor heel Gorssel in de komende maanden een verkeers­onderzoek gedaan zal worden.

Presentatie
Na inleidende woorden van wethouder Marja Eggink en de project­leider kregen de aanwezigen een presentatie van Bureau RHO Adviseurs. Daarin werden op basis van de uitgangs­punten in de Startnotitie diverse gedachten en mogelijk­heden gepresenteerd voor de ruimtelijke ontwikkeling in het totale gebied. Er werd benadrukt dat er nu nog geen concreet plan ligt, omdat eerst de gedachten, ideeën en eventuele bezwaren van de inwoners geïnventa­riseerd worden. Hoe de uiteindelijke ont­wikkeling gesplitst zal worden in twee fasen (tot 2030 circa 50 woningen; tot 2040 de rest) is op dit moment ook nog niet duidelijk.
Als varianten werden gepresenteerd ‘Dorps wonen’, ‘Natuurlijk wonen’ en ‘Landelijk wonen’. Bij elke variant is gekeken naar de mogelijk­heden van ont­sluiting, parkeren, doorzichten en de aanwezigheid van groen en water.

Gorssel Noordoost170725

Mening inwoners
Na afloop van de presentatie konden de aanwezigen in gesprek met vertegenwoordigers van de gemeente en het advies­bureau. Er werden formulieren uitgereikt waarop gevraagd werd naar voorkeuren, ideeën en aandachts­punten ten aanzien van de sfeer van de woonwijk, ontmoetings­plekken, de ontsluitings­mogelijkheden, parkeer­oplossingen en dergelijke. Daar werd goed gebruik van gemaakt.

GNO 2

Planning
Later in 2025 (mogelijk in november) komt er opnieuw een informatie­bijeenkomst. Daarin zijn dan de aangedragen ideeën en de uitkomst van het verkeers­onderzoek zoveel mogelijk meegenomen. Vanwege de regels rond het gemeentelijk voorkeurs­recht streeft de gemeente ernaar om in het derde kwartaal van 2026 goedkeuring van de gemeente­raad te krijgen voor het steden­bouwkundig ontwerp en de financiën rond de grondexploitatie. Vervolgens moet de raad in het derde kwartaal van 2027 het definitieve besluit nemen over de ruimtelijke procedure. Het bouw­rijp maken van de grond zou dan in 2028 kunnen beginnen.


Redactie Gorssel.nl
17 juli 2025

 

Deel deze pagina

Reageer

Uw reactie is welkom, mits onder eigen naam en in vriendelijke bewoordingen.
Reacties zijn voor iedereen zichtbaar.
Spelregels

Als antwoord op Some User