In de r.-k. kerk in Joppe zijn de voorbereidingen voor kerst 2024 in volle gang. Onderdeel van de kerstviering zijn het traditionele Kindje Wiegen op eerste kerstdag en de buitenkerststal naast de kerk in Joppe.
Kerstavond
Op kerstavond (dinsdag 24 december) is er om 18.00 uur een familieviering met kinderkoor. Het kerstverhaal wordt voorgelezen en samen met het kinderkoor worden bekende kerstliedjes gezongen. Kinderen vanaf groep 4 die het leuk vinden om mee te zingen in het koortje kunnen zich voor 17.30 uur melden vóór in de kerk om de kerstliedjes te oefenen. Daarna is er om 21.00 uur een Eucharistieviering met medewerking van het Parochieel koor.
Eerste kerstdag
Op eerste kerstdag is er om 10.00 uur een Woord- en Communieviering, ook met het Parochieel koor. Om 15.00 uur wordt, samen met peuters en kleuters, op een bijzondere manier het kerstfeest gevierd: het ‘Kindje Wiegen’. In een korte viering van ongeveer dertig minuten wordt speciaal voor de allerkleinsten het kerstverhaal verteld en worden kerstliedjes gezongen. Ook wordt er iets geknutseld om mee naar huis te nemen. Het ‘Kindje Wiegen’ begint om 15.00 uur en duurt ongeveer een half uur.
Voor en na beide vieringen is er gelegenheid om een kaarsje aan te steken en de binnenkerststal te bekijken. Ook is de traditionele buitenkerststal, met echte dieren, weer te bewonderen.
Buitenkerststal
Na 49 jaar mag de buitenkerststal wel, net als de kerk, een monument worden genoemd: voor veel inwoners van Gorssel en Joppe en daarbuiten niet meer weg te denken en een vast onderdeel van de kerstviering.
Gedurende vier zaterdagen voor kerst wordt er door tien tot vijftien vrijwilligers gebouwd aan de stal, gemaakt van een palenconstructie en afvalhout (schaaldelen) van een houtzagerij. Riet en blad vormen het dak en het geheel wordt aangekleed met rietpollen, mors, zwerfkeien, kerstbomen en andere natuurlijke materialen. Een omheining van twee meter hoog gaas maakt het tijdelijke verblijf van de dieren tot een geheel: een mooi onderkomen voor de beeldengroep van Jozef, Maria, het kindje Jezus, de herders en een engel. Een ezel, een aantal schapen en een kameel houden hen gezelschap. Met achtergrondmuziek en een sfeervolle verlichting vooral in de avonduren een sprookjesachtig tafereel. De buitenkerststal kan vanaf dinsdag 24 december 12.00 uur tot maandag 30 december 2024 bezocht worden. N.B.: De werkgroep verzoekt de bezoekers aan de stal om de dieren niet te voeren, dit verzorgen zij zelf twee keer per dag.
Rooms Katholieke kerk Onze Lieve Vrouw Tenhemelopneming
Joppelaan 71A, 7215 AD Joppe
Website
Gorssel, 19 december 2024
Uw reactie op nieuwsberichten is welkom, mits onder eigen naam en in vriendelijke bewoordingen.
Reacties zijn voor iedereen zichtbaar.
Voor inhoudelijke vragen kunt u beter rechtstreeks contact opnemen met de betrokkenen.
Spelregels