Van 5 tot en met 16 oktober 2022 is het weer Kinderboekenweek. Het thema is dit jaar ‘Gi-ga-groen!’ Kinderboeken rondom dieren en natuur staan dus centraal. In bomen klimmen en diersporen zoeken in het bos, zandkastelen maken of vliegeren op het strand, een hut bouwen of picknicken in het park, of vogels spotten en een moestuintje maken in je eigen tuin. De natuur is overal om ons heen. Buiten is er van alles te ontdekken en te doen. Er zijn heel veel boeken die kinderen helpen een echte natuurheld te worden. Ga mee op avontuur om al het moois van de natuur te zien.
GeschenkAndy Griffiths schrijft het kinderboekenweekgeschenk van 2022. Samen met illustrator Terry Denton is hij bekend van de populaire ‘De waanzinnige boomhut’-reeks. De titel van het geschenk is dan ook Waanzinnige boomhutverhalen: over toen het Stoel-In-Je-Neusdag was en andere waanzinnige gebeurtenissen’. Andy en Terry zijn de eerste buitenlandse auteur en illustrator die het Kinderboekenweekgeschenk maken. Je krijgt het geschenk bij een besteding van € 12,50 aan Nederlandstalige kinderboeken.
Het prentenboek van de Kinderboekenweek 2022 wordt gemaakt door illustrator Marije Tolman, over het personage Egalus: dieren en natuur staan ook hierbij centraal.
Geen speciale activiteiten
Helaas organiseert de bibliotheek Gorssel geen speciale activiteiten tijdens de Kinderboekenweek 2022. In voorgaande jaren werd er in samenwerking met de Stichting Welzijn Lochem een bij het thema passend programma georganiseerd; nu gebeurt dit alleen in de vestigingen in Lochem en Zutphen. Natuurlijk is er bij Kantoorboekhandel Bechtle in Gorssel wel aandacht voor de Kinderboekenweek.
Redactie Gorssel.nl
4 oktober 2022
Uw reactie is welkom, mits onder eigen naam en in vriendelijke bewoordingen.
Reacties zijn voor iedereen zichtbaar.
Spelregels