Op maandagavond 19 december 2022 vond op de Vullerschool in Gorssel de afsluiting plaats van het project ‘Klasse(n)orkest’. Het Klasse(n)orkest werd gevormd door leerlingen van de Vullerschool, die in slechts acht weken tijd een muziekinstrument leerden bespelen.
Het project was een samenwerking tussen de Vullerschool, TacT Muziek en de Harmonie Gorssel-Eefde.
TacT Muziek
TacT Muziek verzorgt muziekonderwijs voor scholen en muziekverenigingen. Een van de aangeboden projecten is het Klasse(n)orkest, dat van een schoolklas een echt orkest maakt. Muziekverenigingen en basisscholen werken daarbij samen om tot een bloeiend muzikaal klimaat te komen. Op de Vullerschool repeteerden professionele muziekdocenten van TacT Muziek wekelijks met de leerlingen, de Harmonie stelde muziekinstrumenten ter beschikking en begeleidde de leerlingen bij de afsluiting.
Staande ovatie
Dirk-Jan van Meggelen van De Harmonie: “Het afsluitende concert op de Vullerschool was in één woord fantastisch! De kinderen waren zo enthousiast en hadden zoveel plezier met elkaar. Het is een hele kunst om in zo'n korte periode een saxofoon, klarinet, trompet of ander instrument onder de knie te krijgen, en deze leerlingen kregen het voor elkaar”. Het publiek, dat bestond uit ouders/verzorgers, opa's en oma's, broertjes en zusjes gaf het orkest een staande ovatie.
Notenkrakers
Het succes van Klasse(n)orkest smaakt naar meer en de initiatiefnemers gaan dan ook hun best doen om voortzetting van het project mogelijk te maken. Om de kinderen te stimuleren door te gaan met muziek maken, krijgen ze de mogelijkheid om vijf keer gratis mee te repeteren met de Notenkrakers, het beginnersorkest van De Harmonie. Dit wordt mede mogelijk gemaakt door steunfonds Stichting Armenkorf.
Gorssel, 28 december 2022
Uw reactie op nieuwsberichten is welkom, mits onder eigen naam en in vriendelijke bewoordingen.
Reacties zijn voor iedereen zichtbaar.
Voor inhoudelijke vragen kunt u beter rechtstreeks contact opnemen met de betrokkenen.
Spelregels