De jaarlijkse collecte van KWF Kankerbestrijding vindt in 2022 plaats van 4 tot en met 10 september. Volgens de coördinator van de collecte in Gorssel zijn er genoeg collectanten geworven, maar dit jaar is er wel iets bijzonders: er wordt voor het eerst uitsluitend via een collectebord met iDEAL QR-code gecollecteerd. Het is dus niet meer mogelijk om aan de deur contant geld in een bus te doen.
Volledig digitaalGewoonlijk staan collectes niet vermeld op Gorssel.nl, maar om extra bekendheid te geven aan deze nieuwe manier van collecteren maken we nu een uitzondering.
Immers: KWF kiest als eerste goede doel in Nederland voor een volledig digitale huis-aan-huis collecte, maar ongetwijfeld zullen meer goede doelen volgen.
Doneren met de QR-code
De QR-code staat op de voorzijde van het collectebord dat de collectant bij zich heeft.
De gulle gever kan snel en veilig doneren door de QR-code te scannen. Dat kan met een mobiele telefoon (mobiel bankieren app, de camera van de smartphone of met een QR-scanner app). Er komt een voorgesteld bedrag van € 5 in beeld. Je kunt dit zelf aanpassen, met een minimum van € 1. Vervolgens op de iDEAL betaalpagina de eigen bank selecteren en de betaling afronden in de mobiele inlogomgeving van de bank. Het blijft belangrijk om te controleren of het bedrag en de ontvanger juist zijn alvorens de betaling goed te keuren.
Als de collectant niemand thuis treft, kan hij of zij een flyer (niet-thuiskaart) met de QR-code in de brievenbus doen.
Eenmalig
Het KWF kiest voor deze nieuwe manier van doneren omdat mensen steeds minder vaak contant geld in huis hebben en collectanten zo niet met geld over straat hoeven te lopen. Afstorten wordt bovendien steeds lastiger en duurder.
Het fonds wijst er verder op dat doneren op deze manier vrijblijvend en eenmalig is: er worden bij de betaling geen gegevens aan KWF doorgegeven en je zit nergens aan vast.
Redactie Gorssel.nl
20 augustus 2022