Museum STAAL (STAring ALmen) heeft nog tot zondag 24 maart a.s. de tentoonstelling ‘Bomen over Bomen - door het museumbos, de bomen zien’. Op de laatste dag krijgen mensen met een ‘bomennaam’ korting op de entreeprijs.
Bomen over bomenDe boom staat centraal in deze tentoonstelling die nog tot 24 maart te zien is. Op uiteenlopende wijze wordt de boom gepresenteerd, als een boswandeling langs kunst, verhalen en materialen. Het pad voert onder andere langs prachtige 19de-eeuwse werken van B.C. Koekkoek, een van de beroemdste boslandschapsschilders van zijn tijd.
Bomen, of een verzameling of deel daarvan, komen vaak voor in de achternaam van mensen. Margot van den Boom, Dennis van der Woude, Joke Stam, Piet Eikelenkamp, Renate Esveld, bijvoorbeeld. Bomen zijn belangrijk en daarom krijgen bezoekers met een ‘bomennaam’ op de laatste dag van de expositie korting op de entreeprijs. Ze betalen € 5,- in plaats van € 7,50 (wel even legitimeren).
De eerste kus
Van 31 maart 2024 tot 30 maart 2025 is het museum in de wolken met de expositie De eerste kus. Romantische gevoelens, roze wolken en vlinders in de buik: de liefde tussen prille geliefden is een van de favoriete onderwerpen in de geschiedenis van kunst en cultuur. Museum STAAL maakt het zichtbaar met kunst uit de 19de eeuw, fotografie van Joost de Groot en hedendaagse kunst van Kim Rijntjes en Janet Timmerije.
Natuurlijk zijn er ook altijd de muzieksalon van de beroemde dichter A.C.W. Staring (1767-1840) te bezoeken en de schoonheid van de Achterhoek te bewonderen.
Gorssel, 15 maart 2024
Uw reactie is welkom, mits onder eigen naam en in vriendelijke bewoordingen.
Reacties zijn voor iedereen zichtbaar.
Spelregels