In alle vroegte zal op 16 mei een bus vol muzikanten van chr. Muziekvereniging 'de Harmonie Gorssel-Eefde' uit het dorp vertrekken. Op naar Londen voor een vijfdaags avontuur!
Het is niet de eerste keer dat leden van de Harmonie hun muzikale grenzen verleggen. In 1995 namen ze al deel aan een concours in Nyborg (Denemarken), alwaar ook enkele andere straat- en strandconcertjes gegeven werden. En ook in 2007 lieten ze zich in het buitenland horen. Praag was toen de bestemming. Een prachtige stad waar de Harmonie op diverse plekken heeft gemusiceerd.
Vorig jaar begon het bij diverse muzikanten weer te 'kriebelen'. Tourorganisator Koopmans Reizen stippelde daarop een veelbelovende trip naar Londen uit. Of het ook dit keer haalbaar was hing natuurlijk af van het enthousiasme van de leden. Gelukkig was dat ruimschoots aanwezig. Meer dan 30 muzikanten gaven zich op en maar liefst ruim 20 fans reizen mee.
Muziek maken in een prettige sfeer voor jong en oud, betrokkenheid bij elkaar ... het staat hoog in het vaandel bij de Harmonie. Niet zo raar dus dat de leeftijd van de Londengangers nogal uiteenloopt: de jongste klarinettiste is 14 jaar en op trombone blaast een 75-jarige zijn partijen mee. Voor iedereen is het een ervaring om naar uit te kijken.
Al deze mensen verblijven in een hotel in Zuid Londen. De eerste dag staat er een citytour op het programma en 's middags zal er op een unieke locatie een concert gegeven worden: The Embankment Gardens aan de oever van de Thames, een geliefde picknickplek voor veel Engelsen.
De volgende dag reizen ze naar Brighton. In deze kuststad vindt het grootste culturele evenement van Engeland plaats: het Brighton Festival is een internationaal gebeuren vol muziek, kunst, theater en film. De Harmonie is opgenomen in de programmering en zal wederom in een park optreden. Ditmaal tegen het decor van het exotische en extravagante Royal Pavilion, een voormalig paleis van koning George IV.
Op de laatste dag in de Engelse hoofdstad wordt geconcerteerd in een kerk in het centrum, de St. George's Bloombury. De muzikanten hebben inmiddels diverse werken op de lessenaar staan die daar fantastisch zullen klinken.
Tot slot is 'a real English pub' gereserveerd voor een feestelijke afsluiting van de musictour.
Zowel de dirigent, als muzikanten en fans zien uit naar dit bijzondere muzikale uitstapje!
www.deharmoniegorsseleefde.nl
Gorsssel, 7 mei 2012
Uw reactie op nieuwsberichten is welkom, mits onder eigen naam en in vriendelijke bewoordingen.
Reacties zijn voor iedereen zichtbaar.
Voor inhoudelijke vragen kunt u beter rechtstreeks contact opnemen met de betrokkenen.
Spelregels
De redactie van Gorssel.nl wenst de Harmonie een fantastische reis, veel plezier met elkaar en mooie uitvoeringen!