De gemeente Lochem heeft een nieuwe coalitie: Gemeentebelangen, MmL en D66 hebben een akkoord gesloten om de huidige bestuursperiode samen verder te gaan. Uitkomsten van de onderhandelingen zijn een zogenaamd ‘Pluspuntenakkoord’ en een brief met aanbevelingen van formateur Arco Hofland. Beoogd wethouder namens D66 is Michiel Rijsberman.
Pluspuntenakkoord
Vanwege de relatief korte periode tot de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2026 heeft de nieuwe coalitie ervoor gekozen met het vorige coalitieakkoord en collegeprogramma te willen verdergaan. Daarnaast is de begroting voor 2025 al vastgesteld. Er worden wel accenten gelegd op verschillende onderwerpen: participatie, dienstverlening, duurzaamheid, gezondheid en mobiliteit. Concreet is er bijvoorbeeld afgesproken dat het college gaat werken aan een participatieverordening.
Brief formateur
Naast het Pluspuntenakkoord omarmen de drie partijen ook de brief van formateur Arco Hofland. In deze brief staat de vraag centraal hoe de gemeenteraad op drie grote dossiers kan werken aan breed draagvlak: wonen, asiel en bezuinigingen/ombuigingen.
Kandidaat-wethouder
Michiel Rijsberman (54) wordt namens D66 voorgedragen als wethouder. Michiel Rijsberman was Gedeputeerde in de provincie Flevoland en heeft een professionele achtergrond in het watermanagement. Daarnaast was hij als adviseur in bestuurlijke processen werkzaam binnen gemeenten.
Extra raadsvergadering
Dinsdagavond 11 februari 2025 is er een extra raadsvergadering waar de drie partijen het Pluspuntenakkoord presenteren. Ook wordt dan de brief van de formateur besproken. Tot slot staat de benoeming van de kandidaat-wethouder op de agenda.
De raadsvergadering begint om 19.30 is live te volgen in de raadszaal of bekijk de bijeenkomst digitaal.
Gorssel, 6 februari 2025
Uw reactie is welkom, mits onder eigen naam en in vriendelijke bewoordingen.
Reacties zijn voor iedereen zichtbaar.
Spelregels
Het nieuwe akkoord geeft de indruk dat D66 wel erg gemakkelijk meewerkt om GB en MmL de rit uit te laten zitten tot de volgende raadsverkiezingen. D66 heeft toch duidelijk andere ideeën? Zat er nou echt niet meer in?