Nederland telt sinds het begin van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland in februari 2022 ongeveer 103.000 Oekraïense vluchtelingen. Hiervan wonen er een kleine honderd in het appartementencomplex De Bloemenkamp in Gorssel.
Gorssel.nl bezocht een drietal families in De Bloemenkamp om te vragen hoe het met ze gaat. Wat zijn hun ervaringen in Nederland, en vooral: wat vinden ze van hun verblijf in Gorssel?
Welkom en veiligBewoner Salar en locatiemanager Anna KravetsGorssel.nl sprak met Victoria en haar dochtertje Ryta, met Dmytro en met Salar.
Victoria is tevreden met de opvang in Gorssel en Ryta, die met open armen ontvangen is op de Vullerschool in Gorssel, heeft al Nederlandse vriendjes. Ze willen wel terug naar Oekraïne.
Dmytro en zijn gezin voelen zich welkom en veilig in Gorssel. Dmytro heeft werk gevonden en zijn kinderen zitten in de buurt op school en sporten in de omgeving.
Ook Salar, die een appartement deelt met zijn moeder, is blij met zijn verblijf in Gorssel. Hij voetbalt bij VV Gorssel en heeft al veel vrienden in het dorp.
Sloop Bloemenkamp dreigt
Het is nog wel onduidelijk hoe lang de Oekraïense Gorsselnaren in De Bloemenkamp kunnen blijven.
De eigenaar van het gebouw heeft plannen om het appartementencomplex te slopen voor nieuwbouw. Over die plannen is nog geen duidelijkheid en het Lochemse college is in gesprek met de verhuurder om, zolang sloop nog op zich laat wachten, de huurtermijn te verlengen.
Rubriek Uitgelicht
Een uitgebreid verslag van de gesprekken is te lezen in de rubriek ‘Uitgelicht’ op Gorssel.nl. Voor de Oekraïense Gorsselnaren is hieronder en aan het ‘Uitgelicht’-artikel een vertaling in het Oekraïens toegevoegd (met dank aan locatiemanager Anna Kravets).
Redactie Gorssel.nl
22 november 2023
Uw reactie is welkom, mits onder eigen naam en in vriendelijke bewoordingen.
Reacties zijn voor iedereen zichtbaar.
Spelregels