Tijdens het vragenhalfuur voorafgaand aan de Lochemse raadsvergadering op 19 september 2016 stelde de PvdA vragen over de parkeerproblemen bij Den Oldenhof in Gorssel.
De wethouder zegde toe met definitieve oplossingen te komen.
Komst Museum MORE
Sinds de opening van Museum MORE is de parkeersituatie in Gorssel veranderd.
Uit een door de gemeente uitgevoerd parkeeronderzoek is inmiddels gebleken dat er in het dorp geen grote problemen zijn; het eigen parkeerterrein achter het museum biedt voldoende ruimte en bezoekers weten dat goed te vinden. Sinds april 2016 is het Oldenhofplein autovrij, de bebording met verwijzing naar de parkeerplaats van het museum is verder aangepast en bij de oprit van het plein voor Den Oldenhof is een bord geplaatst dat aangeeft dat parkeren voorbehouden is aan bezoekers van Den Oldenhof.
Parkeren bij Den Oldenhof probleem
Parkeerdrukte bij Den OldenhofDe PvdA had echter signalen ontvangen dat de parkeersituatie bij Den Oldenhof op sommige dagen van de week nog steeds een probleem is. Er staan nog vaak auto’s van toeristen, soms met fietsdragers. Voorzieningen zoals huisarts, fysiotherapeut, bibliotheek en gemeenteloket zijn daardoor voor minder mobiele bezoekers niet goed bereikbaar en de huisartsen kunnen niet altijd dichtbij hun praktijk parkeren. De aangepaste aanduiding op het bord aan het begin van het plein heeft dus niet voldoende effect gehad.
Aanbeveling Dorpsraad
Ook de Dorpsraad Gorssel was op de hoogte van de klachten en had de gemeente al voor de raadsvergadering de aanbeveling gedaan aan het begin van de parkeerplaats bij Den Oldenhof een bord te plaatsen waarop aangegeven staat dat van maandag t/m vrijdag de parkeerplaatsen uitsluitend bedoeld zijn voor bezoekers van Den Oldenhof. Het oude bord bij de oprit naar het Oldenhofplein kan dan verwijderd worden, want dat dateert deels nog van de oude situatie zonder de paaltjes op het plein en bovendien wekt de plek van het bord verwarring.
Verder gaf de Dorpsraad de gemeente in overweging voor de huisartsen een vaste parkeerplaats te reserveren.
Oplossing
Op de vragen van de PvdA kon de wethouder toezeggen dat de aanbevelingen van de Dorpsraad worden overgenomen. Er komt een duidelijk bord bij de ingang van het parkeerterrein van Den Oldenhof en voor de huisarts(en) komt er een gereserveerde plek.
Als de maatregelen snel gerealiseerd worden, zijn de laatste (parkeer)hobbels genomen en kunnen huisartsen en bezoekers van de voorzieningen in Den Oldenhof zonder problemen hun auto kwijt.
Redactie Gorssel.nl
20 september 2016
Uw reactie op nieuwsberichten is welkom, mits onder eigen naam en in vriendelijke bewoordingen.
Reacties zijn voor iedereen zichtbaar.
Voor inhoudelijke vragen kunt u beter rechtstreeks contact opnemen met de betrokkenen.
Spelregels
Heel goed Joke!!!Helemaal mee eens!!
Heel goed dat het probleem weer duidelijk in de Gemeenteraad aan de orde is gesteld ( dank je Jos) maar onduidelijk is nog wat er gaat veranderen want momenteel staat er bij het oprijden van de parkeerplaats het bord:
" Alleen voor Oldenhofbezoekers", doch dit leest niemand omdat op dit drukke punt er geen aandacht is voor de borden. En wat ik begrijp komt op deze zelfde plek nu een nieuw bord met ongeveer dezelfde tekst. Dus zal niet gelezen worden. Een betere oplossing lijkt me een bord te plaatsen eerder , bv 20mtr vóór de oprit naar Den Oldenhof met de tekst: Parkeren Museum MORE met aanduiding: links af, zodat de museum bezoekers richting Joppelaan rijden en daar het volgende bord zien wijzend naar de parkeerplaats achter het Museum.
Ik nodig de verantwoordelijke bestuurders uit nog eens ter plekke de situatie te observeren/beoordelen.
Gemeente: misschien ook eens naar het parkeren bij de basisschool kijken?
Hèhè, eindelijk heeft de Gemeente Lochem het door hoe de situatie bij den Oldenhof is.
Trouwens wordt er ook geparkeerd voor Loetje bij kruising Veldhofstraat Hoofdstraat.
Onoverzichtelijk als er auto's geparkeerd staan!