Laatste nieuws

Petitie ‘Sloop de Bloemenkamp niet’

In het artikel ‘Geen tijdelijke bewoning De Bloemenkamp’ (Gorssel.nl, 28 januari 2026, zie link hieronder) werd gemeld dat de motie ‘Geen voortijdige sloop van de Bloemen­kamp’ door een meerderheid van de raad niet werd gesteund. De motie vroeg om huis­vesting van jongeren in het inmiddels verlaten gebouw aan de Beukenlaan in Gorssel toe te staan in de periode tot aan sloop van het complex. Wethouder Marja Eggink vond het gebouw on­bewoonbaar en wilde niet in gesprek met eigenaar Vastgoed zorgsector (Vgz).
De Stichting Vrienden van de Bloemenkamp legt zich hier niet bij neer en is een petitie begonnen: ‘Sloop de Bloemenkamp niet’.

BloemenkampSt.VriendenDe Bloemenkamp (foto Stichting Vrienden van de Bloemenkamp)

“Wél bewoonbaar”
Volgens de stichting is De Bloemen­kamp wél bewoonbaar. “Onze petitie is een dringende oproep om ons gemeente­bestuur aan te zetten tot directe actie en sloop van de Bloemenkamp te voorkomen. Renovatie is heel goed mogelijk en in de tussen­tijd kunnen jongeren van de appartementen gebruik maken”.
In de petitie voert de stichting aan dat het slopen van 39 goed bewoonbare appartementen in een tijd van woning­nood niet verantwoord is. Ook vindt ze dat het gemeente­bestuur onvoldoende oog heeft voor het belang van duurzame renovatie en zorg voor het erf­goed van Gorssel. De petitie verzoekt het gemeentebestuur sloop van De Bloemen­kamp te voorkomen tot er een bouw- en bestemmings­plan is en het gebouw ondertussen te benutten voor tijdelijke huis­vesting van jongeren.

“Onderzoek overname door de gemeente”
Ook moet er volgens de petitie een onafhankelijk onderzoek komen naar duurzame renovatie. De stichting doet verder een beroep op de gemeente om eigenaar Vgz een alternatief bouw­terrein aan te bieden en zo snel mogelijk te onder­zoeken of de gemeente De Bloemenkamp kan overnemen.
Een eerdere petitie met dezelfde strekking kreeg in 2021 ruim 1.000 handtekeningen. De gemeente reageerde daar destijds niet op.
Tekenen van de petitie kan via www. petities.nl


Lees ook:



Redactie Gorssel.nl
2 februari 2026

 

Deel deze pagina

Reageer

Uw reactie is welkom, mits onder eigen naam en in vriendelijke bewoordingen.
Reacties zijn voor iedereen zichtbaar.
Spelregels

Als antwoord op Some User