Laatste nieuws

Scouting IJsselgroep eert helden

Al tientallen jaren eert Scouting IJsselgroep rond de naamdag van St. Joris (23 april) de helden van wel­eer door rode tulpen te leggen bij de graven van geallieerden op de Algemene Begraaf­plaats in Gorssel. In 2020 is door het coronavirus een gezamenlijke bloemlegging niet mogelijk. 
Natuurlijk wordt er binnen de IJsselgroep wel aandacht geschonken aan het belangrijke moment van her­denken. Aan de jeugd­leden wordt gevraagd op 25 april samen met hun ouders rode tulpen te leggen bij een van de oorlogs­monumenten in de regio.

Oorlogsmonumenten
ScoutSt.Joris 2 kleinDat zijn onder meer in Gorssel de graven van gesneuvelde piloten, het gezamenlijk graf met het monument burger­slachtoffers en het Nederlands Oorlogs­graf van H.J. Beltman op de begraaf­plaats, het gedenk­teken van de oversteek van de IJssel door het Canadese leger aan de Veer­weg en het monument bij de executie­plaats aan de Joppelaan. Ook aan de Lindeboom­weg in Eefde worden bij het gedenk­teken voor piloot William Hurrell rode tulpen gelegd. Er worden niet alleen bloemen gelegd, maar er wordt ook aandacht besteed aan verschillende gebeurte­nissen die in de omgeving van Gorssel plaats­vonden tijdens de Tweede Wereld­oorlog. 

Rode tulpen
ScoutSt.Joris 3 kleinDe rode tulp staat symbool voor de druppels bloed die St. Joris na zijn gevecht met de draak verloor. Joris raakte gewond voor de vrij­heid van de burgers uit zijn dorp, de gesneuvelde militairen en burgers gaven hun leven voor de vrijheid van Neder­land.
Via de website van Scouting IJsselgroep krijgen de jeugdleden in de loop van zater­dag 25 april hun opdracht. Door deze uit te voeren, zijn ze toch op Scouting. Ondanks de vreemde tijd waarin we ons bevinden is Scouting IJssel­groep springlevend en worden de helden van weleer herdacht.

Locaties
Op de website van Scouting IJsselgroep is een kaartje te vinden met alle locaties van de monu­menten. Per locatie is een link weer­gegeven met meer info over het betreffende monument.


Gorssel, 21 april 2020

 

Deel deze pagina

Reageer

Uw reactie is welkom, mits onder eigen naam en in vriendelijke bewoordingen.
Reacties zijn voor iedereen zichtbaar.
Spelregels

Als antwoord op Some User