Op vrijdag, zaterdag en zondag 24, 25 en 26 juli 2015 vindt voor de zevende keer het jaarlijkse Tuinweekend Gorssel plaats: zes prachtige tuinen in en rond Gorssel zetten gezamenlijk drie dagen achtereen hun tuinpoort voor bezoekers open. De tuinen zijn te bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur. De entree per tuin bedraagt € 2,50 per persoon. In de tuinen bestaat de mogelijkheid een kopje koffie of thee te nuttigen.
Museum More in Gorssel is dichtbij en ook op zondag zijn bijzondere winkels in Gorssel geopend.
Variatie
De tuinen bieden een grote variatie aan ‘tuinkunst’ - sommige zijn mooi omsloten door bos en groen, andere bieden juist prachtige vergezichten op het omringende landschap. Kenmerkend voor alle tuinen is dat het privétuinen zijn, waar de eigenaren met hart en ziel hun groene passie uitleven.
De deelnemende tuinen zijn:
| De Hoefslag | Hoefslag 12 | Gorssel | 0575-492183 | |
| 't Kloosterhöfke | Zutphenseweg 75 | Eefde | 0575-540204 | |
| De Huzarenhof | Huzarenlaan 2 | Joppe | 0575-493051 | www.huzarenhof.nl |
| De Uiterwaard | Hankweg 2 | Epse | 0575-494726 | www.deuiterwaard.nl |
| De Keihave | Kozakkenweg 2 | Gorssel | 0575-491647 | www.dekeihave.nl |
| 't Hekkert | Domineesteeg 2 | Gorssel | 0575-492369 | www.thekkert.com |
De Hoefslag is een verrassende landschapstuin, verscholen aan de oostkant van Gorssel, dicht bij het centrum. De met oude bomen omzoomde tuin van 3500 m² bestaat o.a. uit golvende borders en een slingerend gazon. Veel grassen en natuurlijk uitziende groepen vaste planten zorgen voor een gevoel van ruimte en rust. Een heerlijke wandeltuin met fraaie doorkijkjes naar het achterliggende landschap.
’t Kloosterhöfke is een echte liefhebstertuin. Naast de pluktuin is er een mooie siertuin, een kruiden- en groentetuin en een fruittuin. Er is een speciale bloemenpluktuin waar u gedurende het tuinseizoen elke zaterdagochtend tegen een geringe vergoeding naar hartelust mag plukken. De tuineigenaren vinden het leuk om met de bezoekers een praatje te maken en vragen te beantwoorden.
De Huzarenhof, dit tuinweekend voor het laatst geopend voor publek, is een fraai gestructureerde en in het bos verscholen tuin van circa 3300 m2. Vanuit de strak vormgegeven binnenhof met taxusvakken leiden paden u langs ronde en glooiende borders, langs vijvers en beschutte terrassen, langs beuken- en taxushagen, door de bostuin en over een fraaie moshelling. Imponerend groen en zachte kleuren stralen rust uit. Op één van de vele zitjes kunt u genieten van deze afwisselende en door hoogopgaand geboomte omringde tuin. De aanwezige hoogteverschillen en het massieve groen in deze tuin zorgen voor een door veel bezoekers als ‘sprookjesachtig’ omschreven sfeer.
De Uiterwaard is een tuin van 6200 m² met elementen uit de Engelse en de landschappelijke tuin. Zoals de naam al aangeeft, ligt de tuin in de prachtige uiterwaarden van de IJssel. U treft er veel vaste plantenborders aan, bijzondere heesters, een groot gazon met vijver en veel kuipplanten. Tijdens de drie dagen van het tuinweekend geeft rotsplantdeskundige Annie Peppelenbos uitleg over alles wat met rotsplanten te maken heeften is beeldhouwer Elly Provoost aanwezig. Botanisch kunstenaar Marionne van de Klashorst demonstreert, in ieder geval op vrijdag en zaterdag tussen 10.00 en 14.00 uur, het botanisch tekenen.
De Keihave is schitterend gelegen aan de noordwestelijke rand van het dorp Gorssel. De tuin heeft een oppervlakte van ruim 1 ha. De Keihave ontleent zijn naam aan de vele zwerfkeien, die her en der verspreid liggen op het terrein. Verder bestaat de tuin uit twee natuurvijvers, verschillende borders, gazon, een stukje bos, diverse zitjes en wandelpaden.
’t Hekkert is een open landschapstuin op voormalige weilanden in de IJsselvallei, In deze tuin worden inheemse planten gecombineerd met soorten die tezamen garanderen dat er het gehele jaar bloei is. Het wandelpad van oude waaltjes voert u langs een aantal vakken, die ieder zijn beplant met zorgvuldig uitgekozen, bij elkaar passende soorten. Hierbij zullen de veranderende zichtlijnen u steeds verrassen.
In het weekend van 24, 25 en 26 juli zijn veel van de planten uit de tuin in potjes te koop.
Informatie
Open Tuinweekend Gorssel: 24, 25 en 26 juli van 10.00-17.00 uur; entree € 2,50 per persoon.
Gorssel, 15 juli 2015
Uw reactie is welkom, mits onder eigen naam en in vriendelijke bewoordingen.
Reacties zijn voor iedereen zichtbaar.
Spelregels