Sinds eind oktober hangt er weer nieuwe kunst in de hal van ’t Trefpunt. Deze keer is gekozen voor werk van de Ruurlose kunstenares Hilda Haselberg, dat de komende maanden te zien is.
Al sinds een jaar of vijftien worden in de hal van het Gorsselse Trefpunt wisselende tentoonstellingen verzorgd van schilderijen van verdienstelijke amateurschilders, grafische kunst, fotowerk en dergelijke. Ook werk van professionals is hier van tijd tot tijd te vinden. De laatste jaren is At Flierman – zelf een niet onverdienstelijk aquarellist - verantwoordelijk voor het vinden van de exposanten en hun werk.
Hilda schildert en tekent vooral onderwerpen die emotie oproepen en wil dat overbrengen naar de kijker. Daarbij zijn mensen voor haar een onuitputtelijke inspiratiebron. Ze beeldt hen af zoals ze ècht zijn; soms confronterend maar altijd eerlijk.
Hilda Haselberg bij haar werk in 't Trefpunt - Foto PR
Begonnen met gedetailleerd aquarelleren heeft ze zich door veel workshops te volgen als autodidact ontwikkeld, waarbij ze verschillende technieken gebruikt. Sinds enige tijd is ze met een nieuwe techniek bezig: Dry Brush Painting, waarbij olieverf op aquarelpapier wordt aangebracht. Haar drybrush schilderijen neigen naar zwart-wit foto’s, maar bezitten doorgaans een gevoelsmatige zachtheid die je niet terugvindt op de foto’s die Hilda als uitgangspunt gebruikt. Ook schildert ze met fineliners, waarbij het effect nagenoeg hetzelfde is als ouderwetse pen en oost-indische inkt. Afbeeldingen van bekende artiesten als Herman Brood, U2 en Jimmy Hendrix komen we regelmatig tegen.
Naast schilderijen maakt Hilda ook sculpturen van zelfhardende klei. Ook geeft ze schilderlessen en workshops beelden maken. Zie voor meer werk van Hilda Haselberg en info over workshops www.hildasart.nl
Sport en Cultureel Centrum 't Trefpunt
Molenweg 53
7213 XD Gorssel
Tel: 0575-493576
E-mail:
Gorssel, 3 november 2025
Uw reactie is welkom, mits onder eigen naam en in vriendelijke bewoordingen.
Reacties zijn voor iedereen zichtbaar.
Spelregels