Wethouder Bert Groot Wesseldijk verlaat per 1 april 2021 de gemeente Lochem voor een nieuwe baan als directeur a.i. bij Tribuut. Tribuut is het centrale belastingcentrum namens de gemeenten Apeldoorn, Epe, Lochem, Voorst en Zutphen. Groot Wesseldijk is dan zeven jaar wethouder namens Gemeentebelangen met de portefeuille Financiën, Ruimte, Wonen en Sport en is kernwethouder voor Gorssel.
Waarom deze keuze?Wethouder Bert Groot Wesseldijk stopt als wethouder van de gemeente LochemBert Groot Wesseldijk is met veel plezier wethouder in de gemeente Lochem. Waarom deze keuze? “In maart 2022 zijn er gemeenteraadsverkiezingen. Met het oog daarop ben ik gaan nadenken over de periode daarna. Een combinatie van factoren deed mij besluiten om mij te oriënteren op een nieuwe stap. Zoals mijn leeftijd en de invloed die wellicht erg groot wordt, als je een derde periode ruimtelijke ontwikkeling in je pakket hebt. Ik zocht een functie waarin ik mijn ervaring als manager in het bankwezen kan combineren met mijn bestuurlijke ervaring. Geheel onverwacht hoorde ik dat de huidige directeur van Tribuut per 1 maart 2021 stopt. Daarna ging het erg snel. Ik ben erg blij dat ik het komende jaar ervaring kan opdoen bij Tribuut”.
Eigen stijl van werken en sportief
Burgemeester Sebastiaan van ’t Erve: “Met het vertrek van Bert verliezen we een kundig bestuurder die een grote bijdrage leverde aan de gemeente Lochem en het college. In financieel krappe tijden zorgde hij met zijn kenmerkende stijl van werken voor rust en duidelijkheid in lastige keuzes. Bert is goed in het op het juiste moment betrekken van mensen in soms langdurige ruimtelijke processen. Bovendien werkt zijn sportiviteit aanstekelijk. We denken na over een warm afscheid, ondanks coronatijd”.
Goede samenwerking en vertrouwen
De afgelopen zeven jaar heeft Bert Groot Wesseldijk mogen werken aan de leefbaarheid in onze gemeente. Bert Groot Wesseldijk: “Gemeentebelangen heeft me die kans gegeven. En mijn samenwerking met het bestuur en de fractie was goed en heel gezellig. Ook binnen het college heb ik altijd veel vertrouwen ervaren. Ik heb prettig samengewerkt met de ambtenaren. Hun loyaliteit is groot”. Ook contacten met de dorpsraden, bedrijven, verenigingen en inwoners ervaart Bert Groot Wesseldijk als prettig. “Natuurlijk kun je het nooit iedereen naar de zin maken, maar je kunt dingen wel uitleggen. Aan het einde van zo’n gesprek kwam er dan toch vaak een dankjewel. Ik kon op verschillende momenten van betekenis zijn. En daarom zal ik mijn werk als bestuurder zeker ook gaan missen”.
Oprecht hartelijk dank
Bert Groot Wesseldijk (53) startte in mei 2014 als wethouder in de gemeente Lochem. Hij begon hieraan zonder politieke ervaring, zonder voorbereiding en zonder op de kandidatenlijst te hebben gestaan. “Uiteindelijk heeft de raad als opdrachtgever mij altijd de ruimte gegeven om mijn taken goed te kunnen uitvoeren. Er was ruimte om te leren en ik heb veel plannen mogen verwezenlijken. Aan iedereen waarmee ik heb mogen samenwerken: “Oprecht hartelijk dank!”, aldus Bert Groot Wesseldijk.
Gorssel, 26 januari 2021
Uw reactie op nieuwsberichten is welkom, mits onder eigen naam en in vriendelijke bewoordingen.
Reacties zijn voor iedereen zichtbaar.
Voor inhoudelijke vragen kunt u beter rechtstreeks contact opnemen met de betrokkenen.
Spelregels