"Lekker vies worden"
De Bolderhoek: vijftig jaar jong
Speeltuin De Bolderhoek in Gorssel bestaat in 2024 vijftig jaar. Niet vijftig jaar oud, maar vijftig jaar jong. Het bestuur werkt met veel energie aan plannen voor de toekomst. Gorssel.nl wilde meer weten over deze ontmoetingsplek aan de rand van Gorssel en sprak met een enthousiast bestuur.
Waterspeeltuin
“Kijk, ik ben beton aan het maken voor onze nieuwe speeltuin”, wordt er vanaf de waterpomp geroepen. Als de correspondent van Gorssel.nl aan komt lopen wordt de nieuwe waterspeeltuin al gebruikt en doen de eerste kinderen precies waar De Bolderhoek voor bedoeld is: je fantasie de vrije loop laten en lekker buiten spelen. De waterspeeltuin is het eerste stukje van De Bolderhoek dat samen met “De tuinen van Geerdink” uit Neede nieuw is vormgegeven.
Van voetbalveld tot speeltuin
Wat vijftig jaar geleden begon met een voetbalveld en een kleine kantine aan de rand van Gorssel is uitgegroeid tot een plek waar generaties jonge Gorsselnaren gespeeld hebben. De speeltuin heeft veel verschillende speeltoestellen en er is ook een grote speelweide.
Wat De Bolderhoek bijzonder maakt is dat het initiatief hiervoor al in het begin vanuit het dorp zelf kwam, uiteraard met hulp van gemeente en anderen. Dat dit nog steeds een relevant gegeven is, bewijzen de ruim honderd leden van de speeltuinvereniging: gezinnen uit Gorssel die de speeltuin een warm hart toedragen.
Bestuur van De Bolderhoek: v.l.n.r. Inez Rensink, Judith van Schagen, Saskia Pieters, Mijke van Os en Arjan Prins
Lekker vies worden
Op een prachtige plek tussen de speeltoestellen en de hardwerkende vrijwilligers leggen een aantal bestuursleden uit wat De Bolderhoek voor hen zo bijzonder maakt. Voorzitter Inez Rensink laat een boek vol krantenknipsels zien, waaruit duidelijk wordt dat De Bolderhoek een stevige plek in Gorssel heeft. Het enthousiasme voor de speelplek heeft de tand des tijds prima doorstaan. Inez raakt niet uitgepraat over de mooie momenten en de reacties van de kinderen. Ze doet meteen een uitspraak die vast en zeker op ieders gezicht een glimlach tovert: “In De Bolderhoek speel je lekker en mag je vies worden!”
Boven en onder: de waterspeelplaats
Samen sterk
Saskia Pieters is een aantal jaren geleden naar Gorssel verhuisd en heeft De Bolderhoek ervaren als een plek om Gorssel en zijn inwoners op een leuke manier te leren kennen. Wat ze in het bestuur zo waardeert is dat iedereen een eigen expertise heeft en dat ze daarmee samen sterk staan. Als penningmeester heeft ze uiteraard ook de taak om de ambitieuze plannen mee vorm te geven en de verschillende fases van vernieuwing in de gaten te houden.
Natuurspeeltuin
Want ja, dat er ambitieuze plannen zijn is duidelijk. De waterspeeltuin is nog maar het begin. Bestuurslid Arjan Prins springt er meteen op in en legt uit wat ze allemaal voor ogen hebben met De Bolderhoek. Arjan is iedere dag druk binnen zijn hoveniersbedrijf, maar stopt ook veel vrije tijd in De Bolderhoek. Samen met een aantal vrijwilligers is hij druk bezig met de afronding van de waterspeeltuin. Hij komt erbij zitten om Gorssel.nl te vertellen over de verdere plannen.
“De Bolderhoek is natuurlijk al een prachtige plek, maar wordt een natuurspeeltuin om trots op te zijn”, stelt hij: “Helemaal van deze tijd en ook met het oog op natuur en kind”.
Fruitbosje
De volgende fase wordt de aanleg van een fruitbosje waarin allerlei eetbaars groeit. Kinderen mogen er spelen tussen fruitbomen, klein fruit en meer en er naar hartelust van snoepen. Bij de eerste aanleg wordt De Bolderhoek al geholpen door tuinderij De Veldhof in Joppe, maar dat is pas de eerste stap. Heeft er iemand een fruitboom die ergens weg moet of een bessenstruik die een nieuw plekje zoekt, dan is De Bolderhoek daar zeker mee geholpen. “Of wil je een boom doneren en daar een mooi bordje bij, dan is dat ook zeker een optie”, voegt Arjan er lachend aan toe.
Amfitheater en bootcamphoek
Dat de bestuursleden met wie Gorssel sprak er samen met hun collega’s Mijke van Os en Judith van Schagen de schouders onder zetten is wel duidelijk, dat ze er hulp bij kunnen gebruiken zeker ook. De plannen zijn groot en daarmee ook kostbaar en ondanks de fondsen die ze actief proberen binnen te halen is er meer nodig. Allereerst het fruitbosje en de beplanting om van De Bolderhoek een prachtig stuk natuur te maken. Daarna is er een plan om een soort eigentijds amfitheater te maken waarin kinderen ook hun creatieve energie vrij kunnen laten stromen. Natuurlijke zitjes, een speelse opstelling en daarmee een plek om jezelf te zijn. En wat te denken van bouwsels van wilgentenen, verspreid over het terrein waarin je eigen fantasie je bij de hand neemt om prachtige avonturen te beleven? En dan komt er ook een ‘bootcamphoek’, waar spel en sporten elkaar tegenkomen en in de toekomst ook de oudere kinderen kunnen genieten en samen actief zijn. Dat zie je nu al op de fietscrossbaan gebeuren.
‘Samen een boompje opzetten’
De Bolderhoek is een plek om samen te komen, niet alleen voor kinderen, dat is duidelijk als je het enthousiasme van dit bestuur ziet, maar zeker ook als je hoort over de tienersoos, de #Opladers en De grootouders voor het klimaat en nog vele andere organisaties die allemaal gebruik maken van De Bolderhoek.
Het bestuur: “De plannen voor de volgende vijftig jaar kunnen we realiseren met hulp van donaties, lidmaatschappen en zelfs door samen een boompje op te zetten!”
Speeltuinvereniging De Bolderhoek
Elfuursweg 74A, 7213 ER Gorssel
Website
Redactie Gorssel.nl
13 september 2024